Rusza III edycja kampanii Groupon – Miesiąc Teatrów! Ambasadorem akcji została Danuta Stenka! Podczas Miesiąca Teatrów bilety na Groupon będzie można nabyć w cenie niższej niż zazwyczaj. Firma wychodzi w ten sposób naprzeciw osobom, które często rezygnują z pójścia do teatru właśnie ze względu na koszty. W tym roku do współpracy zaangażowało się ponad 50 teatrów z 8 miast Polski (m.in. Teatr Wielki – Opera Narodowa, TR Warszawa, Teatr Studio i Teatr Powszechny w Warszawie, Teatr Polski we Wrocławiu, Teatr Nowy w Poznaniu, czy Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie).

Po sukcesie I edycji Miesiąca Teatrów (15.000 sprzedanych biletów), której ambasadorem był Tomasz Karolak, Dyrektor Artystyczny teatru IMKA w Warszawie oraz ogromnym zainteresowaniu akcją „Teatr-dodaj do ulubionych” pod patronatem Andrzeja Seweryna, wybitnego aktora i Dyrektora Naczelnego Teatru Polskiego, Groupon nie ma wątpliwości, że promocja kultury wyższej w Polsce ma sens. Firma doskonale odnalazła się w roli suflera, który podpowiada swoim użytkownikom, jak spędzić wolny czas, realizując tym samym główne założenie swojej misji, aby więcej osób czerpało z dostępnej na Groupon oferty kulturalnej. Patronem tegorocznej edycji został miejski magazyn informacyjny Aktivist.

Więcej szczegółów na stronie Groupon.

Od 9 do 12 lipca 2015 r. zapraszamy Państwa do Darłowa na V edycję Festiwalu Media i Sztuka. Nadmorska plaża w tym pięknym kurorcie zmieni się w plenerowe studio radiowe prowadzone przez dziennikarzy Programu III Polskiego Radia oraz Radia Koszalin. Mieszkańcy i turyści będą mieli szanse na spotkanie ze wspaniałymi osobowościami kultury, m.in. Mają Komorowską, Urszulą Dudziak, Kayah, Elżbietą Dzikowską, Wojciechem Pszoniakiem, Marcinem Kydryńskim, Zygmuntem Miłoszewskim.

Festiwal rozpocznie koncert Filharmonii Koszalińskiej z gościnnym udziałem Jacka Wójcickiego, gwiazd festiwalowych i władz samorządowych. Swój udział w ceremonii otwarcia potwierdziła m.in. Danuta Stenka. Podczas czterodniowego maratonu z kulturą, sztuką i mediami nie zabraknie koncertów muzycznych, sztuki teatralnej, ambitnych rozmów, dobrej książki, łamigłówek językowych, atrakcji radiowych, telewizyjnych i przede wszystkim dobrej zabawy.

Relacje z darłowskiego Festiwalu transmitowane będą na antenie Radiowej Trójki oraz Radia Koszalin, a także za pośrednictwem TVN24 w programach: "Szkło Kontaktowe" (10, 11.07 – godz. 22.00) oraz „Drugie Śniadanie Mistrzów” (11.07 - godz. 12.10).

Miejsca: HALA (plaża w Darłówku Wschodnim), HOTEL APOLLO (ul. Kąpielowa 11), KINO BAJKA (ul. Morska 56), RYNEK MIEJSKI - DARŁOWO (pl. Tadeusza Kościuszki).

Dodatkowo, w dniu 9 lipca zapraszamy Państwa na spotkanie z Danutą Stenką. Wywiad "na żywo" poprowadzi Ryszard Jaźwiński, autor audycji "Trójkowo filmowo". Godz. 18.15, Hala (plaża w Darłówku Wschodnim).

Zapraszamy do Teatru Telewizji na spektakl "Zaręczyny". A w nim Danuta Stenka w roli Hanny, konserwatywnej teściowej.

„Zaręczyny” Wojciecha Tomczyka to błyskotliwy i jednocześnie bardzo wnikliwy grupowy portret współczesnych Polaków. "Akcja spektaklu, zawierającego wątki komediowe, rozgrywa się wokół ważkiej rodzinnej uroczystości. Dwoje młodych bohaterów – Maria i Kajetan – organizuje oficjalne zaręczyny z udziałem przyszłych teściów".

Premierowy pokaz spektaklu odbędzie się 18 maja w TVP1 o godz. 20.25.

Źródło: Teatr Telewizji

W niedzielę 10 maja 2015 r. o godz. 17.00 odbędzie się w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu  (Ostrów Tumski 17) prezentacja Verba Sacra, poświęcona Księdze Ezdrasza i Księdze Nehemiasza.
Czyta - Danuta Stenka.
Komentarz - ks. prof. dr hab. Janusz Nawrot z Wydziału Teologicznego UAM.
Oprawa muzyczna - Leopold Twardowski (śpiew, gitara), Anastazja Twardowska (skrzypce), Bartosz Kucz (gitara basowa), Mirosław Kamiński (perkusja).

Zapraszamy! Wstęp wolny.

Z ogromną radością informujemy, iż Jury w składzie: Knut Ove Arntzen, Anna Augustynowicz, Burkhard C. Kosminski, Anna Lewanowicz i Jacek Wakar (przewodniczący), po obejrzeniu w dniach 20–24 kwietnia 2015 roku dziewięciu spektakli konkursowych w ramach Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT w Szczecinie przyznało:
NAGRODĘ MAGNOLII – NAGRODĘ MIASTA SZCZECINA w wysokości 8 000 zł dla spektaklu "Koncert życzeń" w reż. Yany Ross z wybitną rolą Danuty Stenki - "za rozszerzenie przestrzeni dramatu człowieka".

KONCERT ŻYCZEŃ - trailer, reż. Yana Ross, produkcja: Przemysław Fik

NAGRODĘ GŁÓWNĄ ufundowaną ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla najlepszego spektaklu Przeglądu w wysokości 10 000 zł otrzymało przedstawienie „Mystery Magnet” w reż. Miet Warlop z teatru Campo w Belgii.

Więcej informacji na stronie KONRTAPUNKTU.