Z ogromną radością informujemy, iż Jury w składzie: Knut Ove Arntzen, Anna Augustynowicz, Burkhard C. Kosminski, Anna Lewanowicz i Jacek Wakar (przewodniczący), po obejrzeniu w dniach 20–24 kwietnia 2015 roku dziewięciu spektakli konkursowych w ramach Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT w Szczecinie przyznało:
NAGRODĘ MAGNOLII – NAGRODĘ MIASTA SZCZECINA w wysokości 8 000 zł dla spektaklu "Koncert życzeń" w reż. Yany Ross z wybitną rolą Danuty Stenki - "za rozszerzenie przestrzeni dramatu człowieka".

KONCERT ŻYCZEŃ - trailer, reż. Yana Ross, produkcja: Przemysław Fik

NAGRODĘ GŁÓWNĄ ufundowaną ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla najlepszego spektaklu Przeglądu w wysokości 10 000 zł otrzymało przedstawienie „Mystery Magnet” w reż. Miet Warlop z teatru Campo w Belgii.

Więcej informacji na stronie KONRTAPUNKTU.

Każdego roku TVP Kultura przyznaje nagrody dla najciekawszych osobowości artystycznych i zjawisk kulturalnych minionego roku – „Gwarancje Kultury”. Tegoroczni laureaci zostaną wyłonieni 25 kwietnia, podczas gali z okazji 10. urodzin TVP Kultura. Uroczystość będzie transmitowana na żywo od godz. 20.00 na antenie TVP Kultura. „Gwarancje Kultury” zostaną wręczone w następujących kategoriach: Literatura, Film, Teatr, Muzyka poważna, Jazz, Rock i inne, Sztuki wizualne, Menadżer kultury, Kultura w sieci i Supergwarancje. Nominowanych zgłaszają krytycy współpracujący z TVP Kultura. Laureatów w poszczególnych kategoriach wyłaniają redaktorzy TVP Kultura.

W kategorii Teatr nominowana została Danuta Stenka za główne role w przedstawieniach: „Druga kobieta” (TR Warszawa) i „Koncert życzeń” (koprodukcja: TR Warszawa, Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie, Festiwal Boska Komedia), w których stworzyła dwa portrety kobiet stojących w obliczu granicznych doświadczeń egzystencjalnych, oraz za wielką sztukę aktorską odkrywającą prawdę najbardziej intymnych emocji.

Źródło: materiał prasowy TVP. Więcej informacji na TVP Kultura.

Trailery do spektaklu "Druga kobieta" oraz "Koncert życzeń" dostępne są na naszej stronie w dziale VIDEO - TEATRALNE.

Wydawnictwo Agora oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego mają zaszczyt zaprosić na uroczystą premierę autobiografii Izabelli Cywińskiej pt. "Dziewczyna z Kamienia". Rozmowę z Izabellą Cywińską poprowadzi Paweł Goźliński. Fragmenty książki przeczyta Danuta Stenka.

17 kwietnia (piątek), godz. 19.00. Instytut Teatralny, ul. Jazdów 1, Warszawa. Liczba miejsc ograniczona. Rezerwacja: pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Więcej informacji - strona Izabella Cywińska na FB oraz Instytut Teatralny.

Pierwszy odcinek polskiej edycji programu "Celebrity Splash" wyemitowany zostanie w Telewizji Polsat już 7 marca o godz. 20.00. Uczestnicy show (aktorzy, sportowcy, wokaliści oraz gwiazdy tv) zmierzą się w ekstremalnie trudnej konkurencji skoków do wody z kilkumetrowej wieży! Oceniać ich będzie trzyosobowe jury w składzie: Otylia Jędrzejczak, Tomasz Zimoch oraz Danuta Stenka, która wystąpi w tej roli po raz pierwszy. Zwycięzca programu otrzyma 100 tys. złotych, z których połowę przekaże na wybrany przez siebie cel charytatywny.

"Celebrity splash" to niezwykle emocjonujące i widowiskowe show, połączenie sportu oraz rozrywki. Transmitowane będzie na żywo z serca zachwycających basenów Term Maltańskich w Poznaniu.

Bilety na program można zakupić pod następującymi linkami: www.albert-art.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.biletyna.pl, www.kupbilecik.pl, www.4bilety.pl, www.eventim.pl, www.bilety24.pl.
Więcej informacji o "Celebrity Splash" znajdą Państwo na stronie Telewizji Polsat oraz Facebooku.

Uwaga! Serdecznie prosimy o kontakt mailowy (na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) osobę, która jest autorem wpisu na tej oto karteczce - kliknij na miniaturkę zdjęcia!

 

Książkę "Flirtując z życiem" z dedykacją od Danuty Stenki pragniemy odesłać Nadawcy, ale nie posiadamy jego adresu! Liczymy na odzew, pozdrowienia!