Danuta Stenka oraz 4-letnia Ola podopieczna Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących „Tęcza” są głównymi bohaterkami kampanii „Zobacz. Niewidome dzieci”. Celem akcji jest pomoc dla dzieci niewidomych i słabowidzących.

Danuta Stenka znakomita polska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, po raz kolejny wspiera Stowarzyszenie „Tęcza” w kampanii 1%. Artystka mimo wielu aktywności zawodowych współpracuje z wieloma organizacjami, okazując swoje wielkie serce potrzebującym. Danuta Stenka wystąpiła wraz ze słabowidzącą 4-letnią Olą w spocie pod tytułem „Kto to?” promującym tegoroczną kampanię stowarzyszenia. Scenariusz do filmu napisała Anna Witarzewska, prezes Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących „Tęcza”, za reżyserię odpowiedzialny był Olaf Tryzna z Warszawskiej Szkoły Filmowej. Głównym przekazem spotu jest przełamanie bariery między dziećmi niewidomymi a osobami w pełni widzącymi. – Rzeczywistość, którą widzimy za oknami często jest szara i ponura, a my dzięki tej kampanii chcemy pokazać, że między dziećmi niewidomymi i słabowidzącymi a nami nie ma barier – wystarczy chcieć je przełamać, podać rękę, udzielić wsparcia – powiedziała Anna Witarzewska.

Miłość inspiruje. Wydobywa z nas to, co najlepsze lub to ... co najgorsze. Przekonamy się o tym w programie "Zabójcze zauroczenie". Historie nieszczęśliwych miłości i zbrodni popełnianych w afekcie przedstawi Danuta Stenka.

"Zabójcze zauroczenie" z udziałem Danuty Stenki, jako prowadzącej to specjalna propozycja na Walentynki, przedstawiająca historie osób, które zabiły z miłości. Okazuje się, że wystarczy podejrzenie zdrady, lekkie ukłucie zazdrości czy wizja rozstania z ukochanym, by wyzwolić w nas najgorsze. Pozorny spokój i opanowanie przeradzają się wtedy w niebezpieczną paranoję. Danuta Stenka ujawni jak skrywane pod fasadą zdawkowych uprzejmości i wymuszonych uśmiechów emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem, popychając nas do czynów, których później żałujemy. Podejmie również próbę analizy przypadków morderstw, które wstrząsnęły światem.

Danuta Stenka została wybrana najlepszą aktorką zakończonego w sobotę, 13 grudnia, 7. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia w Krakowie. Statuetka oraz nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. zł ufundowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego powędrowały do rąk Danuty Stenki, która na scenie wciela się w przeżywającą załamanie nerwowe 53-letnią aktorkę teatralną w spektaklu "Druga Kobieta" w reż. Grzegorza Jarzyny w TR Warszawa. Jury festiwalu, w uzasadnieniu, wyróżniło Danutę Stenkę za "brawurowe stawienie czoła wyzwaniom „teatru w teatrze” i sprostanie nie tylko roli, ale konieczności odważnego obnażenia się przed widzami". Prócz konkursowych emocji, ogromne zainteresowanie wzbudził także spektakl Yany Ross "Koncert życzeń", który miał swoją krakowsko - festiwalową premierę 06.12.2014 r. w Teatrze Łaźnia Nowa. Warszawska premiera tego spektaklu odbędzie się 15.01.2015 r. w TR Warszawa.

Zachęcamy do zapoznania się z repertuarem przedstawień teatralnych z udziałem Danuty Stenki na naszej stronie w zakładce TERMINY SPEKTAKLI.

Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć, autorstwa Tomasza Cichockiego, z gali finałowej festiwalu oraz spektaklu "Druga Kobieta". Dział FOTO - OKOLICZNOŚCIOWE.

Dział FOTO-OKOLICZNOŚCIOWE powiększyliśmy o zbiór zdjęć, udostępnionych dzięki życzliwości Pana Dariusza Zaróda, ze spotkania Łukasza Maciejewskiego z Danutą Stenką w ramach festiwalu ArtFest 2014 w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie w dn. 22.11.2014 r. Na spotkaniu promowano książkę o Danucie Stence "Flirtując z życiem". 

Pamiętają Państwo serial "Boża podszewka" w reż. Izabelli Cywińskiej, w którym zagrała zjawiskowa Danuta Stenka? Jeśli tak to zapraszamy Państwa do Teatru Żydowskiego w Warszawie już w najbliższą niedzielę (16.11) na spotkanie "Bagaże kultury", którego bohaterką będzie Izabella Cywińska. Gościnny udział w spotkaniu wezmą: Danuta Stenka, Danuta Szaflarska oraz Jadwiga Jankowska-Cieślak! Rozmowę z Artystkami przeprowadzi Remigiusz Grzela.

Teatr Żydowski w Warszawie, pl. Grzybowski 12/16, godz. 14.00. Wstęp - 5 zł. Bilety dostępne są na stronie http://www.teatr-zydowski.art.pl/repertuar i w kasie Teatru (konieczność rezerwacji).
Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.

Zapraszamy!