Miłość inspiruje. Wydobywa z nas to, co najlepsze lub to ... co najgorsze. Przekonamy się o tym w programie "Zabójcze zauroczenie". Historie nieszczęśliwych miłości i zbrodni popełnianych w afekcie przedstawi Danuta Stenka.

"Zabójcze zauroczenie" z udziałem Danuty Stenki, jako prowadzącej to specjalna propozycja na Walentynki, przedstawiająca historie osób, które zabiły z miłości. Okazuje się, że wystarczy podejrzenie zdrady, lekkie ukłucie zazdrości czy wizja rozstania z ukochanym, by wyzwolić w nas najgorsze. Pozorny spokój i opanowanie przeradzają się wtedy w niebezpieczną paranoję. Danuta Stenka ujawni jak skrywane pod fasadą zdawkowych uprzejmości i wymuszonych uśmiechów emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem, popychając nas do czynów, których później żałujemy. Podejmie również próbę analizy przypadków morderstw, które wstrząsnęły światem.

Danuta Stenka została wybrana najlepszą aktorką zakończonego w sobotę, 13 grudnia, 7. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia w Krakowie. Statuetka oraz nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. zł ufundowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego powędrowały do rąk Danuty Stenki, która na scenie wciela się w przeżywającą załamanie nerwowe 53-letnią aktorkę teatralną w spektaklu "Druga Kobieta" w reż. Grzegorza Jarzyny w TR Warszawa. Jury festiwalu, w uzasadnieniu, wyróżniło Danutę Stenkę za "brawurowe stawienie czoła wyzwaniom „teatru w teatrze” i sprostanie nie tylko roli, ale konieczności odważnego obnażenia się przed widzami". Prócz konkursowych emocji, ogromne zainteresowanie wzbudził także spektakl Yany Ross "Koncert życzeń", który miał swoją krakowsko - festiwalową premierę 06.12.2014 r. w Teatrze Łaźnia Nowa. Warszawska premiera tego spektaklu odbędzie się 15.01.2015 r. w TR Warszawa.

Zachęcamy do zapoznania się z repertuarem przedstawień teatralnych z udziałem Danuty Stenki na naszej stronie w zakładce TERMINY SPEKTAKLI.

Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć, autorstwa Tomasza Cichockiego, z gali finałowej festiwalu oraz spektaklu "Druga Kobieta". Dział FOTO - OKOLICZNOŚCIOWE.

Dział FOTO-OKOLICZNOŚCIOWE powiększyliśmy o zbiór zdjęć, udostępnionych dzięki życzliwości Pana Dariusza Zaróda, ze spotkania Łukasza Maciejewskiego z Danutą Stenką w ramach festiwalu ArtFest 2014 w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie w dn. 22.11.2014 r. Na spotkaniu promowano książkę o Danucie Stence "Flirtując z życiem". 

Pamiętają Państwo serial "Boża podszewka" w reż. Izabelli Cywińskiej, w którym zagrała zjawiskowa Danuta Stenka? Jeśli tak to zapraszamy Państwa do Teatru Żydowskiego w Warszawie już w najbliższą niedzielę (16.11) na spotkanie "Bagaże kultury", którego bohaterką będzie Izabella Cywińska. Gościnny udział w spotkaniu wezmą: Danuta Stenka, Danuta Szaflarska oraz Jadwiga Jankowska-Cieślak! Rozmowę z Artystkami przeprowadzi Remigiusz Grzela.

Teatr Żydowski w Warszawie, pl. Grzybowski 12/16, godz. 14.00. Wstęp - 5 zł. Bilety dostępne są na stronie http://www.teatr-zydowski.art.pl/repertuar i w kasie Teatru (konieczność rezerwacji).
Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.

Zapraszamy!

Redakcja magazynu "Tele Tydzień" ogłosiła pełną listę nominowanych w plebiscycie "Telekamery Tele Tygodnia 2015". W tegorocznej edycji można oddać głos na swoich ulubieńców w 11 kategoriach. Głosowanie potrwa do 22 stycznia 2015 roku i odbywać się będzie wyłącznie za pomocą sms-ów, dzięki którym czytelnicy "Tele Tygodnia" po raz kolejny będą mogli wesprzeć Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie "Telekamer Tele Tygodnia" odbędzie się 9 lutego 2015 roku i będzie transmitowane przez program 2 TVP. Wyniki Plebiscytu zostaną opublikowane w 8 wydaniu "Tele Tygodnia" (w sprzedaży od 16.02.2014 r.). W Plebiscycie nie biorą udziału stacje tematyczne, gdyż w tej kategorii redakcja sama przyzna statuetki za wybitne osiągnięcia telewizyjne w 2014 roku.

Kategorie oraz listę nominowanych znajdą Państwo na stronie telekamery.pl

W kategorii AKTORKA nominowano Danutę Stenkę (obok Agnieszki Dygant, Joanny Kulig, Barbary Kurdej-Szatan, Joanny Moro, Małgorzaty Sochy oraz Katarzyny Żak).
Aby oddać głoś na Danutę Stenkę należy wysłać sms o treści TK.A6 na numer 7265. Koszt 1 SMS: 2,46 zł (z VAT).  Zapraszamy do udziału w konkursie!