Danuta Stenka została wybrana najlepszą aktorką zakończonego w sobotę, 13 grudnia, 7. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia w Krakowie. Statuetka oraz nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. zł ufundowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego powędrowały do rąk Danuty Stenki, która na scenie wciela się w przeżywającą załamanie nerwowe 53-letnią aktorkę teatralną w spektaklu "Druga Kobieta" w reż. Grzegorza Jarzyny w TR Warszawa. Jury festiwalu, w uzasadnieniu, wyróżniło Danutę Stenkę za "brawurowe stawienie czoła wyzwaniom „teatru w teatrze” i sprostanie nie tylko roli, ale konieczności odważnego obnażenia się przed widzami". Prócz konkursowych emocji, ogromne zainteresowanie wzbudził także spektakl Yany Ross "Koncert życzeń", który miał swoją krakowsko - festiwalową premierę 06.12.2014 r. w Teatrze Łaźnia Nowa. Warszawska premiera tego spektaklu odbędzie się 15.01.2015 r. w TR Warszawa.

Zachęcamy do zapoznania się z repertuarem przedstawień teatralnych z udziałem Danuty Stenki na naszej stronie w zakładce TERMINY SPEKTAKLI.

Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć, autorstwa Tomasza Cichockiego, z gali finałowej festiwalu oraz spektaklu "Druga Kobieta". Dział FOTO - OKOLICZNOŚCIOWE.

Dział FOTO-OKOLICZNOŚCIOWE powiększyliśmy o zbiór zdjęć, udostępnionych dzięki życzliwości Pana Dariusza Zaróda, ze spotkania Łukasza Maciejewskiego z Danutą Stenką w ramach festiwalu ArtFest 2014 w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie w dn. 22.11.2014 r. Na spotkaniu promowano książkę o Danucie Stence "Flirtując z życiem". 

Pamiętają Państwo serial "Boża podszewka" w reż. Izabelli Cywińskiej, w którym zagrała zjawiskowa Danuta Stenka? Jeśli tak to zapraszamy Państwa do Teatru Żydowskiego w Warszawie już w najbliższą niedzielę (16.11) na spotkanie "Bagaże kultury", którego bohaterką będzie Izabella Cywińska. Gościnny udział w spotkaniu wezmą: Danuta Stenka, Danuta Szaflarska oraz Jadwiga Jankowska-Cieślak! Rozmowę z Artystkami przeprowadzi Remigiusz Grzela.

Teatr Żydowski w Warszawie, pl. Grzybowski 12/16, godz. 14.00. Wstęp - 5 zł. Bilety dostępne są na stronie http://www.teatr-zydowski.art.pl/repertuar i w kasie Teatru (konieczność rezerwacji).
Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.

Zapraszamy!

Redakcja magazynu "Tele Tydzień" ogłosiła pełną listę nominowanych w plebiscycie "Telekamery Tele Tygodnia 2015". W tegorocznej edycji można oddać głos na swoich ulubieńców w 11 kategoriach. Głosowanie potrwa do 22 stycznia 2015 roku i odbywać się będzie wyłącznie za pomocą sms-ów, dzięki którym czytelnicy "Tele Tygodnia" po raz kolejny będą mogli wesprzeć Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie "Telekamer Tele Tygodnia" odbędzie się 9 lutego 2015 roku i będzie transmitowane przez program 2 TVP. Wyniki Plebiscytu zostaną opublikowane w 8 wydaniu "Tele Tygodnia" (w sprzedaży od 16.02.2014 r.). W Plebiscycie nie biorą udziału stacje tematyczne, gdyż w tej kategorii redakcja sama przyzna statuetki za wybitne osiągnięcia telewizyjne w 2014 roku.

Kategorie oraz listę nominowanych znajdą Państwo na stronie telekamery.pl

W kategorii AKTORKA nominowano Danutę Stenkę (obok Agnieszki Dygant, Joanny Kulig, Barbary Kurdej-Szatan, Joanny Moro, Małgorzaty Sochy oraz Katarzyny Żak).
Aby oddać głoś na Danutę Stenkę należy wysłać sms o treści TK.A6 na numer 7265. Koszt 1 SMS: 2,46 zł (z VAT).  Zapraszamy do udziału w konkursie!

Przedstawiamy wyniki konkursu w plebiscycie na głos II linii warszawskiego metra.

Miejsce I - Maciej Gudowski.
Miejsce II - DANUTA STENKA.
Miejsce III - Krystyna Janda.

Gratulujemy i dziękujemy Państwu za oddanie 9,5 tys. głosów na Danutę Stenkę.