Niech nadchodzące święta Bożego Narodzenia przyniosą Wam szczęście i pomyślność,
niech moc wiary i siły doda otuchy w zmaganiu się z codziennością.
Niech Nowy Rok będzie czasem pokoju i realizacji osobistych marzeń.

Kasia była pełną ruchu, galopującą kobietą biznesu. Kiedy założona przez nią agencja modelek odnosiła spektakularne sukcesy gwałtownie zachorowała. Bestia, która próbuje ją pokonać to SLA (stwardnienie boczne zanikowe). Jest to choroba nieuleczalna, spędzająca sen z powiek neurologom na całym świecie. Dziś Kasia jest zamknięta w więzieniu, jakim w wyniku postępu choroby stało się jej ciało: ma całkowity niedowład rąk i nóg, nie mówi i uważa, że nie ma rzeczy niemożliwych!!!

Ta sama Kasia, która nie może poruszać rękami niedawno napisała książkę (dzięki specjalnemu komputerowi, poruszając tylko lekko głową). Nie jest to zwykła autobiografia. To książka o niezwykłej woli walki i nadprzyrodzonej sile, zmaganiach z nieuleczalną chorobą i strachem. "Ołówek" jest wspaniałą lekcją pokory i dostrzegania piękna każdej chwili, bo może nie być żadnego jutra.

Zapraszamy tutaj do obejrzenia materiału filmowego o Pani Kasi.

My popieramy tę akcję!

Książkę można zakupić tutaj.

W ramach obchodzonego od 21 do 29 września "Europejskiego Dnia Języków", który już po raz szósty organizowany jest w Polsce i w pozostałych krajach europejskich, Danuta Stenka zachęca do nauki języków obcych.

"W teatrze i filmie znajomość języków obcych to coś więcej niż szansa na zagraniczną karierę. Każdy język jest osobnym światem, każdy inaczej ubiera w słowa ludzkie doświadczenia. Znając ich kilka można lepiej wyrazić siebie".

Wiecej informacji na temat EDJ znajdą Państwo tutaj.

Zapraszamy na spotkanie z Danutą Stenką, które odbędzie się w ramach XI Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry w dniach 18-20.06.2011 r. w Sopocie.

Więcej informacji oraz program festiwalu do pobrania na stronach TVP.

Poniżej kalendarium spotkań z Aktorami w dn. 19.06.2011 r.

godz. 12.00 – 13.00 JERZY TRELA
godz. 13.30 – 14.30 DANUTA STENKA
godz. 15.00 – 16.00 EDYTA JUNGOWSKA
godz. 16.30 – 17.30 GRZEGORZ DAMIĘCKI

Miejsce: Państwowa Galeria Sztuki, Plac Zdrojowy 2, Sopot. Wstęp wolny.

Gościem sobotniego wydania programu "Smaki czasu z Karolem Okrasą" będzie Danuta Stenka.

Program wyemitowany zostanie w TVP2 o godz. 12.55.