„...Kinga Jakubowska prowadzi Legalną Kulturę nie na zasadzie kija, tylko marchewki - edukacji. Nie mówi: »nie rób tak, bo będziesz złodziejem«, tylko »zrobisz fajną rzecz korzystając z legalnych źródeł«. To jest znacząca różnica". - mówi Danuta Stenka w rozmowie z Łukaszem Maciejewskim dla Legalnej Kultury.
Zapraszamy do przeczytania wywiadu tutaj.

Danuta Stenka - Ambasador i Przewodnicząca Rady Fundacji, www.legalnakultura.pl

Rusza kolejny cykl spotkań promujących książkę "Flirtując z życiem" autorstwa znakomitego dziennikarza i krytyka filmowo – teatralnego Łukasza Maciejewskiego.
Na pierwsze spotkanie z Danutą Stenką i Łukaszem Maciejewskim zapraszamy do Zielonej Góry w dniu 9 kwietnia, godz. 12.00, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida, Sala Dębowa. Obowiązują bezpłatne wejściówki, dostępne w Informacji katalogowej biblioteki od 5 kwietnia w godz. 16.00-19.00. Ilość miejsc ograniczona!

Kolejne spotkanie odbędzie się w dniu 10 kwietnia w Inowrocławiu, godz. 17.00, Salonik Literacko - Artystyczny, ul. Kalińskiego 16. Informacja o bezpłatnych wejściówkach - na plakacie.

Do zobaczenia!

Salony Poezji K40
19 marca 2017, godz. 12:00, Teatr Królewski

Zapraszamy na marcowe Salony Poezji K40, podczas których wystąpią Danuta Stenka i Aleksandra Justa. Aktorki przeczytają utwory Wisławy Szymborskiej.
Danucie Stence i Aleksandrze Juście towarzyszyć będzie Katarzyna Łochowska (śpiew) i Marcin Mazurek (fortepian).
Prowadzenie i scenariusz - Ewa Telega ze Stowarzyszenia K40, producent wykonawczy - Lucyna Kowalska.

Na Salony Poezji K40 obowiązują bezpłatne wejściówki. Od 12 marca można je będzie odbierać w kasach Muzeum Łazienki Królewskie, aż do wyczerpania. Wejściówki, które pozostaną w kasach lub zostaną zwrócone, trafią 19 marca od godz. 11.30 do ponownej dystrybucji w kasie Starej Oranżerii.

"MATKA COURAGE I JEJ DZIECI" - TEATR NARODOWY W WARSZAWIE.

PREMIERA: 26.11.2016 r.

Od dziś, tj. 2 września po raz kolejny Fundacja Legalna Kultura oddaje w Wasze ręce Kulturę Na Widoku.

W tegorocznej edycji Kultury Na Widoku biorą udział wybitne osobowości artystyczne, Ambasadorzy i Przyjaciele Legalnej Kultury – Danuta Stenka, Zbigniew Wodecki, Joanna Jabłczyńska, Arek Jakubik i Jarosław Boberek.

Kultura Na Widoku to multimedialny projekt Fundacji Legalna Kultura. Skierowany jest do wszystkich, dla których kultura jest ważna, i do tych, którzy dopiero będą ją odkrywać.

Kultura Na Widoku to portal, który daje możliwość pobierania na smartfony i inne urządzenia mobilne utworów z różnych dziedzin sztuki i rozrywki.

Kultura Na Widoku to zasoby z legalnych źródeł – muzyka, filmy, książki, gry itp., po które możesz sięgnąć w każdej chwili. Nie wchodząc do kina czy księgarni. W parku na ławce. W domu na fotelu. W kawiarni przy filiżance espresso. W samochodzie. W ogrodzie. Na plaży.

Kultura Na Widoku to instalacje – uliczne wirtualne biblioteki ustawione w centralnych punktach miast oraz w miejscach wydarzeń kulturalnych.