Od dziś, tj. 2 września po raz kolejny Fundacja Legalna Kultura oddaje w Wasze ręce Kulturę Na Widoku.

W tegorocznej edycji Kultury Na Widoku biorą udział wybitne osobowości artystyczne, Ambasadorzy i Przyjaciele Legalnej Kultury – Danuta Stenka, Zbigniew Wodecki, Joanna Jabłczyńska, Arek Jakubik i Jarosław Boberek.

Kultura Na Widoku to multimedialny projekt Fundacji Legalna Kultura. Skierowany jest do wszystkich, dla których kultura jest ważna, i do tych, którzy dopiero będą ją odkrywać.

Kultura Na Widoku to portal, który daje możliwość pobierania na smartfony i inne urządzenia mobilne utworów z różnych dziedzin sztuki i rozrywki.

Kultura Na Widoku to zasoby z legalnych źródeł – muzyka, filmy, książki, gry itp., po które możesz sięgnąć w każdej chwili. Nie wchodząc do kina czy księgarni. W parku na ławce. W domu na fotelu. W kawiarni przy filiżance espresso. W samochodzie. W ogrodzie. Na plaży.

Kultura Na Widoku to instalacje – uliczne wirtualne biblioteki ustawione w centralnych punktach miast oraz w miejscach wydarzeń kulturalnych.

12 kwietnia 2016 r. zapraszamy do „Faktycznego Domu Kultury” w Warszawie na spotkanie promocyjne książki „Historia mojego życia” George Sand. W spotkaniu wezmą udział twórcy polskiego wydania książki, prof. Zbigniew Skowron – autor przekładu, dr Kamila Stępień-Kutera – redaktor wydania oraz Danuta Stenka, która wcieli się w postać francuskiej pisarki.
Godz. 16.00, ul. Gałczyńskiego 12.

Do zobaczenia!

Już w najbliższą niedzielę 28 lutego na antenie Programu 2 Polskiego Radia Danuta Stenka, specjalnie dla fanów audycji "TEN CAŁY MUSICAL", przeczyta wiersz T.S.Eliota w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka! Start - godz. 17.00. Temat: Zwierzęta na deskach teatrów muzycznych.

Audycja prezentuje muzyczne i teatralne aspekty musicali światowych, przemiany tego gatunku, jego zaangażowanie społeczne, wpływ na kulturę popularną, a także najwybitniejszych twórców, nie tylko z Broadwayu i West Endu. Prowadzenie: Jacek Mikołajczyk oraz Marcin Zawada.

Już po raz 14. Pierwszy Program Polskiego Radia organizuje akcję i aukcję charytatywną "Choinki Jedynki". Honorowy patronat nad akcją objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser–Duda. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na potrzeby Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Fundacji na rzecz promowania aktywności osób niepełnosprawnych "Wygrajmy Razem" z Dąbrowy Górniczej.

W dniu 5 grudnia, w sali konferencyjnej Polskiego Radia w Warszawie przy sztalugach stanęli dorośli przyjaciele radiowej „Jedynki” - znane osobistości ze świata kultury, nauki i sportu, by namalować własne wyobrażenie bożonarodzeniowej magii.  Wykonane prace wystawiane są do licytacji na antenie radia od 7 do 11 grudnia 2015. Cena wywoławcza każdego dzieła wynosi: 500 PLN.  W akcji uczestniczą: Blue Café, Maja Bohosiewicz, Agnieszka Kunikowska, Tomasz Sekielski, Maria Niklińska, Grażyna Wolszczak, Cezary Harasimowicz, prof. Andrzej Markowski, Adam Ferency, Andrzej Komorowski, Olaf Lubaszenko, Agata Kornhauser-Duda, Anna Czerwińska, Ilona Felicjańska, Robert Firmhofer, Robert Firmhofer, Tomasz Michniewicz, Adam Nawałka i sztab szkoleniowy: Robert Góralczyk, Hubert Małowiejski, Remigiusz Rzepka, Jarosław Tkocz, Bogdan Zając, Anna Dymna, Marek Dutkiewicz, Małgorzata Glinka-Mogentale, Krzysztof Kiljański, Irena Santor, Zbigniew Korpolewski, Elżbieta Dzikowska, Teresa Lipowska-Zaliwska, prof. Jan Lubiński, Pectus oraz Aneta Todorczuk-Perchuć.

O niezwykły rysunek wykonany przez Danutę Stenkę można było powalczyć na antenie radia w dniu dzisiejszym (09.12). To właśnie praca aktorki, wykonana piękną kreską i z wielką precyzją, osiągnęła najwyższą kwotę - 4 200 PLN. Dzięki wszystkim wspaniałym Przyjaciołom "Radiowej Jedynki" zebrano łączie, po 3 dniu licytacji, kwotę 30 061 PLN.

Więcej informacji: Polskie Radio.