1 marca na antenie Programu 2 Polskiego Radia obchodzone będą urodziny Fryderyka Chopina. Z tej okazji Program 2 przygotował dla słuchaczy szereg audycji poświęconych temu wybitnemu kompozytorowi, m. in. transmisję z Żelazowej Woli prowadzoną przez Annę Skulską i Bartosza Panka, rozmowę o kontrowersjach wokół daty urodzin Chopina oraz słuchowisko Mateusza Glińskiego "Tajemnica Chopina", w którym wystąpi Danuta Stenka.

Audycja rozpocznie się o godz. 20:30 - 22:00. Obok aktorki usłyszeć będzie można także: Mariusza Bonaszewskiego, Annę Romantowską, Andrzeja Ferencego, Adama Baumana, Grażynę Wolszczak, Grażynę Barszczewską, Małgorzatę Kożuchowską i innych...

Serdecznie zapraszam!

Po 12 latach nieobecności Andrzej Łapicki powraca do aktorstwa teatralnego. Powraca też po 28 latach na scenę Teatru Narodowego w debiutanckim dramacie Antona Czechowa, gdzie zagra hrabiego Szabelskiego. Tytułowy bohater Iwanowa to ambitny człowiek, który przyjął na siebie zbyt wiele życiowych wyzwań. W tej roli wystąpi Jan Frycz. Jego żonę zagra Danuta Stenka.

W spektaklu udział weźmie plejada gwiazd: Andrzej Łapicki, Janusz Gajos, Grażyna Szapołowska, Karolina Gruszka, Karol Pochew, Anna Seniuk, Jarosław Gajewski, Krzysztof Stelmaszyk, Anna Chodakowska, Igor Przegrodzki, Przemysław Stippa, Bartłomiej Bobrowski, Robert Jarociński, Jacek Różański, Mirosław Jastrzębski, Sławomir Federowicz (gościnnie), Mirosław Komarowski

PREMIERA 05.04.2008 r.

Święto Zakochanych, czyli popularne Walentynki, od kilku coraz śmielej wpisujące się w polską tradycję, ponownie stało się inspiracją do zaprezentowania znanych polskich piosenek o miłości w nowej aranżacji i niecodziennym wykonaniu.

Na płycie Ona i On 2 usłyszymy tym razem piosenki w wykonaniu znanych par aktorsko-piosenkarskich, m.in.: Edyty Górniak i Radosława Krzyżowskiego, Małgorzaty Foremniak i Andrzeja Pasiecznego, Natalii Kukulskiej i Zbigniewa Zamachowskiego, Grażyny Wolszczak i Zbigniewa Wodeckiego oraz Grażyny Szapołowskiej i Krzysztofa Kiljańskiego. Wszystkie utwory postały dzięki Zygmuntowi Kukli - aranżerowi, dyrygentowi i współproducentowi muzycznemu, znakomitym śpiewającym artystom oraz muzykom z Orkiestry Kukla Band i Polskiej Orkiestry Radiowej.

Płycie z piosenkami towarzyszy w tym roku dodatkowo drugi krążek - z wyborem poezji miłosnej, której można było wysłuchać na radiowej antenie Jedynki, w interpretacji wybitnych Artystów: Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej, Anny Nehrebeckiej, Danuty Stenki i Marka Kondrata. Wiersze są zilustrowane muzyką saksofonisty Grzegorza Piotrowskiego - lidera grupy Alchemik.

Danuta Stenka wykonuje utwór nr 11 *** (Kochałam ciebie...) - z cyklu Sześć wierszy - Maryla Wolska na CD2.

Źródło: Polskie Radio

Jeszcze w tym miesiącu film "Katyń" Andrzeja Wajdy wydany zostanie na DVD w dwóch wersjach.

Wersja I zawierać będzie:

 • przesłanie reżysera
 • przesłanie producenta
 • galerię zdjęć
 • zwiastun kinowy
 • powstanie filmu (25-minutowy film dokumentalny wyemitowany w TVP)

Wersja II dwu-płytowa zawierać będzie:

 • powstanie filmu (nigdy wcześniej nie emitowany materiał z planu)
 • technologię 4K
 • impresje z planu
 • rozszerzoną galeria zdjęć
 • zwiastuny
 • niewykorzystane fragmenty filmu

Film "Lejdis" w reż. Tomasza Koneckiego to zabawna opowieść o życiu czterech dziewczyn, które mają ogromne problemy ze zrozumieniem absurdalnego ich zdaniem świata mężczyzn. Damski punkt widzenia w połączeniu z poczuciem humoru gwarantują widzom ponad dwie godziny fantastycznej zabawy i wzruszeń.

- Jestem przekonany, że męska i żeńska część widowni będą się śmiały równie głośno, choć w różnych momentach, a wybuchom śmiechu towarzyszyć będą momenty wzruszenia. Na próbach uświadomiłem sobie jak olbrzymim atutem tego projektu jest jego obsada. Każdy chciałby zostać przyjacielem filmowych Lejdis i na pewno nikt nie chciałby zostać ich wrogiem, bo... zemsta lepiej smakuje na zimno! A zemsta Lejdis tym bardziej! - mówi Tomasz Konecki.

Główne role w filmie grają gwiazdy młodego pokolenia: Magdalena Różczka, Izabela Kuna, Edyta Olszówka, Anna Dereszowska. W role facetów, którym uda się nieźle namieszać w ich życiu wcielili się: Piotr Adamczyk, Robert Więckiewicz, Rafał Królikowski, Tomasz Kot, Borys Szyc, Wojciech Mecwaldowski i Tomasz Karolak.

W produkcji zobaczymy także epizody wielkich gwiazd Danuty Stenki, Jana Englerta i Krzysztofa Globisza.

A oto oficjalna strona "Lejdis" http://www.lejdis.pl