Film "Lejdis" w reż. Tomasza Koneckiego to zabawna opowieść o życiu czterech dziewczyn, które mają ogromne problemy ze zrozumieniem absurdalnego ich zdaniem świata mężczyzn. Damski punkt widzenia w połączeniu z poczuciem humoru gwarantują widzom ponad dwie godziny fantastycznej zabawy i wzruszeń.

- Jestem przekonany, że męska i żeńska część widowni będą się śmiały równie głośno, choć w różnych momentach, a wybuchom śmiechu towarzyszyć będą momenty wzruszenia. Na próbach uświadomiłem sobie jak olbrzymim atutem tego projektu jest jego obsada. Każdy chciałby zostać przyjacielem filmowych Lejdis i na pewno nikt nie chciałby zostać ich wrogiem, bo... zemsta lepiej smakuje na zimno! A zemsta Lejdis tym bardziej! - mówi Tomasz Konecki.

Główne role w filmie grają gwiazdy młodego pokolenia: Magdalena Różczka, Izabela Kuna, Edyta Olszówka, Anna Dereszowska. W role facetów, którym uda się nieźle namieszać w ich życiu wcielili się: Piotr Adamczyk, Robert Więckiewicz, Rafał Królikowski, Tomasz Kot, Borys Szyc, Wojciech Mecwaldowski i Tomasz Karolak.

W produkcji zobaczymy także epizody wielkich gwiazd Danuty Stenki, Jana Englerta i Krzysztofa Globisza.

A oto oficjalna strona "Lejdis" http://www.lejdis.pl

Szklane Anioły, czyli zbiór odlanych w szkle figur znanych europejskich aktorek, to jedyny taki projekt na świecie. Stworzy je wrocławski artysta. Pierwszych 10 rzeźb będzie kosztowało 1,2 mln euro. Dlaczego tak drogo? Każdą z nich Konrad Tomaszewski uformuje w naturalnej wielkości.

Za półtora roku, gdy dzieła będą gotowe, poszuka dla nich domu. Szklane Anioły mają utworzyć Galerię Sław. Właśnie rozstrzyga się, które miasto zostanie jej gospodarzem. Warto się starać, bo szklana rzeźba Sophie Marceau czy Penelope Cruz z pewnością przyciągnie turystów z całej Europy.

Konrad Tomaszewski na swojej stronie internetowej proponuje sześć miast: Łódź, Kraków, Poznań, Warszawa, Trójmiasto i Wrocław. Zdecydować mają internauci.

Galeria ma powstać nie wcześniej niż za trzy lata. Tomaszewski chce promować w niej wartościowe przedsięwzięcia artystyczne, sprzedawać dzieła innych współczesnych twórców. Jest także oferta dla kiper-bogaczy-luksusowe Szklane Anioły ze szlachetnymi kamieniami, złotem, platyną po nie mniej niż 50 mln euro.

Czy się uda? Rzeźbiarz zgromadził pieniądze na kilka figur. Chce zacząć od polskich talentów. Już zgodziły się pozować Danuta Stenka i Małgorzata Kożuchowska. Między innymi z ich figurami pojedzie na europejskie festiwale filmowe, gdzie zagraniczne gwiazdy będzie zachęcał do ciężkiej pracy w projekcie.

- Przez tydzień, po cztery godziny dziennie, będę zdejmował z aktorek gipsowe formy. W wymyślnej pozie unieruchomię je stelażem z pasów. - opowiada rzeźbiarz - Z odlewu zrobię gipsową rzeźbę, a na niej zbuduję formę z materiału, który wytrzyma temperaturę 1200 stopni. W to wleję szkło. - wylicza Tomaszewski.

Tak powstałą rzeźbę trzeba studzić od 4 do 6 miesięcy. Technologię Tomaszewski wymyślał aż 5 lat! Kolekcja ma szansę stać się artystycznym odpowiednikiem gabinetów figur woskowych. Ale autor woli porównywać ją do chińskiej armii terakotowej.

Źródło: Maciej Czujko/Gazeta Wrocławska

Film Andrzeja Wajdy "Katyń" otrzymał dziś 11 nominacji do nagrody "Orły 2008", w tym w kategoriach: "najlepsza reżyseria" oraz "najlepszy film".

Polska Akademia Filmowa przyznała Danucie Stence nominację za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą, obok Krystyny Tkacz i Stanisławy Celińskiej.

Zwycięzców poznamy trzeciego marca.

W lutowym numerze magazynu "Sukces" możecie przeczytać obszerny wywiad z Danutą Stenką, jej mężem i córkami.

"Dajemy sobie sporo wolności. Nikt nikogo nie sprawdza, do niczego nie zmusza. Co nie znaczy wcale - wszystko ci wolno..."

Co w życiu rodzinnym aktorki jest najważniejsze? Przekonajcie się sami!

Wywiad opatrzony jest barwnymi zdjęciami autorstwa Adama Wlazłego.

Zapraszam do współpracy Wszystkich, którzy chcieliby przyczynić się do rozbudowania tej strony.

Na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. możecie przesyłać materiały dotyczące Artystki (tapety, zdjęcia, skany, recenzje filmów, spektakli teatralnych, inne...) oraz swoje zapytania.

Niektóre działy są jeszcze w trakcie tworzenia.

Życzę miłej lektury,
Anna Chachulska