15 maja 2017
„...Kinga Jakubowska prowadzi Legalną Kulturę nie na zasadzie kija, tylko marchewki - edukacji. Nie mówi: »nie rób tak, bo będziesz złodziejem«, tylko »zrobisz fajną rzecz korzystając z legalnych źródeł«. To
20 maja 2017
Zapraszamy na kolejne spotkania z Danutą Stenką​ i Łukaszem Maciejewski​m promujące książkę "Flirtując z życiem".  22.05.2017 - WARSZAWA, Biblioteka Publiczna im. St. Staszica w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy​, ul. Duracza
18 września 2017
21 września rozpocznie się we Wrocławiu Europejski Dzień Języków 2017. Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej oraz Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego zaprasza na spotkanie z Danutą Stenką pt. „Z Widokiem na Kaszuby”
22 października 2017
„Znajomy język obcy” to hasło tegorocznych obchodów Europejskiego Dnia Języków we Wrocławiu. O swoich doświadczeniach z bliższymi i dalszymi językami obcymi opowiadała Danuta Stenka podczas spotkania „Z Widokiem na Kaszuby”.
09 stycznia 2018
Zapraszamy do obejrzenia (w całości) krótkometrażowego filmu "Tabliczka Mnożenia - Square Root".  Zobacz tutaj. Wychowana w dysfunkcyjnej rodzinie dziewczyna próbuje przetrwać w zastraszającym ją systemie społecznym, którym jest szkoła. Przemoc
10 czerwca 2018
Litewski mistrz Eimuntas Nekrošius powrócił do Teatru Narodowego, by zmierzyć się z jednym z najważniejszych polskich dramatów XX wieku - arcydziełem Witolda Gombrowicza. Gdzie w ruinach dawnych porządków znaleźć zaczątek
04 września 2018
Startujemy z trzecim sezonem serialu DIAGNOZA ze specjalnym udziałem Danuty Stenki w roli Bogny Mróz, ordynator szpitala w Rybniku. DIAGNOZA to serial obyczajowy, który został nagrodzony Telekamerą, Srebrnym Globem na
02 października 2018
8 listopada 2018 r., o godz. 18.00 Danuta Stenka, Łukasz Maciejewski, Wydawnictwo Znak Literanova oraz Kino Atlantic zapraszają na spotkanie z okazji premiery nowego wydania książki FLIRTUJĄC Z ŻYCIEM, wzbogaconego

01

AKTU

ALNO

ŚCI

01

AKTU

ALNO

ŚCI

Premiera FLIRTUJĄC Z ŻYCIEM, wydanie drugie

"Było pięknie i, wiesz, tak jakoś rodzinnie. Ludzie jeszcze potrafią siebie lubić" - napisała mi Izabella Cywińska po premierowym spotkaniu wznowienia "Flirtując z życiem" w kinie Atlantic.

 

Zgadzam się. Było rodzinnie - i to wcale nie tylko dlatego, że towarzyszyły nam rodziny.

 

Nasza rodzina to przecież także nieodżałowana Lucynka Kobierzycka, której zadedykowaliśmy książkę i o której tak długo rozmawialiśmy, ale to także nasi bliscy, czytelnicy, widzowie, miłośnicy talentu Danuty Stenki.

Izabella Cywińska miała rację - ta książka generuje dobro. Czytelnicy "Flirtując z życiem" lubią się, kochają Danutę, lubią życie. Wiem, generalizuję, ale tak właśnie czuję.

 

Książka (wznowienie) jest już bardzo wysoko na listach bestsellerów, ma świetnego i sprawnego wydawcę - "Znak Liternova", o jej powodzenie rynkowe jestem spokojny. (Na spotkanie do Atlantika przyszło dwustu czytelników, sprzedaliśmy cały nakład, ponad sto egzemplarzy - i szybko zabrakło książek)

 

To wszystko jest ważne, ale przecież nie najważniejsze. Dzięki spotkaniom z Danusią, naszymi wspólnym podróżom, kilometrom komplementów - a wszystkie są dla nas ważne, jakoś czuję się innym człowiekiem. Boję się napisać że lepszym, ale bardzo chciałbym tak napisać. Tak, właśnie. Trochę lepszym. To także mój flirt. Flirt na życie.

 

Dziękuję Danusi za wszystko, dziękuję naszemu przyjacielowi - Arturowi Żmijewskiemu, który tak pięknie przeczytał fragmenty, Magdzie Miśce za cudowne poprowadzenie wieczoru, Izie Cywińskiej, odkrywczyni talentu Danusi, za cudowne wspomnienia, Ani Góreckiej, Magdzie Kobierzyckiej, Dawidowi Kubiatowskiemu z agencji L Gwiazdy za pomoc i życzliwość, Przemkowi Pełce i Edycie Kobieli ze "Znaku" za profesjonalizm i perfekcjonizm, udowadniacie że wydawca może być dla autora również przyjacielem; Arturowi Wolskiemu z kina "Atlantic" za ponadnormatywną energię, wielkie serce i zaangażowanie, dziękuję Fan Clubowi Danuty Stenki, oraz - może przede wszystkim - moim Przyjaciołom, którzy tak licznie przyszli żeby mnie i nam kibicować.

 

Małgosiu, Alu, Michale, Basiu, Krzysiu, Mareczku, Izo, pani Kasiu, Tomku... - jesteście zawsze, kiedy dzieje się u mnie coś ważnego, zawsze mogę na Was liczyć. Nieustająco mnie te wzrusza i cieszy. Bardzo Wam za to dziękuję!"

 

Łukasz Maciejewski

KINO ATLANTIC w Warszawie, 08.11.2018 r.

01

AKTU

ALNO

ŚCI

13 listopada 2018

Z O B A C Z

W S Z Y S T K I E

ZOBACZ WSZYSTKIE

X

ME

NU

© Copyright 2020 by DANUTA STENKA

S T A R T 

BIOGRAFIA

KSIĄŻKA

FOTO

WIDEO

KONTAKT

FACEBOOK

STOWARZYSZENIE TĘCZA

FUNDACJA POMOCY DZIECIOM

LEGALNA KULTURA

WSPIERAMY

INSTAGRAM